NÓŻ MYŚLIWSKI EDC SCANDI S 004 N690 FALKE

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: FALKE KNIVES
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 749,00 zł 608,94 zł

Dane techniczne

Ostrze: Stal nierdzewna narzędziowa Bohler N690,

grubość 2,5 mm (0.0984") , twardość 61 HRC

Wykończenie ostrza: Satyna, Piaskowane

Rękojeść: Stabilizowana Czeczota Klonu, Piny Mosiężne

Pochwa: Skóra

Waga: 185 g (6.53 oz.)

Długość całkowita: 235 mm (9.25")

Długość ostrza: 105 mm (4.13")

Szerokość ostrza: 31 mm (1.22")

Historia firmy FALKE rozpoczyna się za sprawą mojego dziadka Józefa, który był miłośnikiem leśnych wędrówek oraz łowiectwa.

W 1950 roku stworzył on swój pierwszy nóż do leśnych wędrówek, który mam do dziś jako bezcenną pamiątkę po śp. Dziadku.

Tworzył on nie tylko noże bushcraftowe, ale też małe kuchenne noże głównie ze stali NCV1.

Nazywam się Łukasz Fronczek .

Od najmłodszych lat pasjonowałem się łowiectwem i gotowaniem, co za tym idzie używałem noży i lubiłem sobie kupić od czasu do czasu nóż składany lub fulltang. Niestety ze względu na zasobność portfela kupowałem tanie noże, a to niestety przekładało się na ich jakość . W 2013 stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na produkty niskiej jakości i podjąłem decyzję o kontynuowaniu tradycji rodzinnej oraz stworzeniu swojego customowego noża przy pomocy podstawowych narzędzi. Zamówiłem dwa płaskowniki ze stali d2, czarne g10 oraz arkusz kydexu . Niestety nie obyło się bez wizyty na pogotowiu, w celu szycia dłoni oraz kciuka. Pomimo tej niemiłej przygody nóż wyszedł całkiem nieźle, jak na pierwsza sztukę w życiu . Poświecenie okupione własna krwią potraktowałem jako nauczkę na przyszłość, dzięki temu nie było więcej potrzeby wizyty na pogotowiu.

Po dłuższym czasie nauki knifemakingu, godzin testów , zmarnowanej stali podczas hartowania stwierdziłem , że jest to czas by zainwestować w sprzęt oraz nową pracownię .

Dzisiaj jest to praca która sprawia mi wiele przyjemności oraz zadowolenia, szczególnie kiedy zadzwoni klient by podziękować za tak piękny produkt lub pogratulować zdolności .

Do dziś pracuje w dużej mierze w stali d2 . Moim zdaniem jest to stal której warto poświęcić wiele uwagi ze względu na jej wysoką hartowność , agresywne cięcie, trzymanie ostrości oraz co fajne, odporność na korozję w stosunku do innych stali węglowych. Do tworzenia swoich prac używam całej gamy materiałów jak np. g10, micarta, akryl, drewno egzotyczne , drewna stabilizowane , hybrydy drewna z żywicą, poroże lub ząb mamuta .

Każdy produkt jest unikatowy i wykonany ręcznie .

Dziś jako myśliwy oraz szef kuchni lokalnej restauracji używam swoich noży do pracy zarówno w kuchni jak i na łowisku oraz chętnie tworzę indywidualne produkty na życzenie klienta.