TOOL HOPKNOCKER MRÓWKA TYTAN 2 FORMAFORM

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: FORMAFORM
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 239,00 zł 194,31 zł

Podstawowe dane:

Wymiary w przybliżeniu +/- 0,5mm

Grubość: 9,5mm

Szerokość: 19,5mm

Wysokość: 29,5mm

Oczko: 15mm

Waga przed obróbką: 30g

#HOPKNOCKER to nic innego, jak określenie dla rodziny przedmiotów, których główną funkcją jest otwieranie różnego rodzaju butelek, a co za tym idzie jest to po prostu "otwieracz". W moim, wolnym tłumaczeniu to "KOŁATKA DO CHMIELU".

#MRÓWKA to rozwiązanie dla osób szukających czegoś małego. Tak jak w przypadku #CZASZKI i #SOWY ostateczny kształt jest wynikiem procesu projektowego i poszukiwań formy, dla której wzorem wyjściowym była głowa owada - mrówki (w odpowiednio większej skali). Dwa egzemplarze złożone symetrycznie tworzą uproszczoną MRÓWKĘ. Otwieracz jest kompaktowy i idealnie pasuje w dłoni, działając równocześnie jako "coś do mania". 

Cześć,

mam na imię Paweł i mieszkam w Poznaniu. Od zawsze fascynowało mnie konstruowanie, projektowanie i tworzenie różnych (potrzebnych bądź mniej potrzebnych) rzeczy, dlatego cieszę się, że mogę tak zawodowo, jak i hobbystycznie spełniać młodzieńcze fascynacje, w pracy: jako konstruktor kreatywny oraz od dwóch lat hobbystycznie: jako FORMA/FORM, tworząc przedmioty z miedzi i mosiądzu. Ta druga działalność daje mi silne poczucie sprawstwa (bo mogę!). Marzę, że za kilka lat pasja przerodzi się w główne zajęcie zawodowe, jako projektant i producent klasycznych "rzeczy do mania". 

Moim głównym zainteresowaniem jest forma, prosta ale z ukrytym tzw. "smaczkiem". Pierwsze dwie partie były realizowane od podstaw manualnie. Obecnie surowe kształty, po cięciu wodą, staram się wykończyć indywidualnie aby każdy przedmiot był unikatowy. Patynę do otwieraczy i kamieni "do mania" dobieram losowo, a ich ilość zakładam z góry na dany miesiąc i ewentualnie moderuję.

Staram się by każdy otwieracz czy przedmiot, który tworzę spełniał wymogi estetyczne i funkcjonalne. Swoje produkty poddaję surowej ocenie i dbam by pasowały do konwekcji, dzięki której nabywają nietuzinkowego charakteru, a przy tym są w pełni użytkowe, jak na możliwości ich FORMY i zastosowanych materiałów.

Instagram: @formaform

Uwaga:

W wyniku procesu patynowania, wraz z upływem czasu, kolor miedzi i mosiądzu ulega zmianie.