Tactical Fish 108 Mosiądź

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: WORO KNIVES
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • Cena brutto: 220,00 zł 178,86 zł
  • Niedostępny

Dane techniczne

Materiał: Mosiądź

Długość: 70mm

Grubość: 4mm

Waga: 23g

Nazywam się Andrzej Woronowski i mieszkam w Gdańsku. Zawodowo pracuję jako inżynier automatyk, a hobbystycznie zajmuję się wykonywaniem noży, okładzin do noży i narzędzi kieszonkowych. Swój pierwszy nóż wykonałem dla siebie w 2005 roku. Od tego czasu wykonywałem coraz więcej noży, aż w końcu stało się to moim najważniejszym hobby oraz przerodziło w pasję.
Obecnie swoje wyroby wykonuję wraz z moim bratem Kamilem, który również jest inżynierem, a jego hobby to budowa maszyn sterowanych numerycznie.
W 2015 roku przeniosłem pracę z garażu moich rodziców do warsztatu zlokalizowanego w Gdańsku i zacząłem używać zbudowanych przez nas maszyn CNC. Od tej pory moje prace są wykonywane w stu procentach przez nas, w naszym własnym warsztacie.
W swoich pracach łączymy oryginalne projekty z obróbką numeryczną oraz ręcznym wykończeniem każdego wyrobu. W większości prac używamy metali takich jak tytan, mosiądź czy miedź. Bardzo lubię eksperymentować z ich wykończeniami. Tematem przewodnim wielu naszych prac są elementy popkultury, zaczerpnięte z kultowych filmów oraz gier wideo.
Obecnie wykonuję głównie okładziny do noży (przede wszystkim do scyzoryków Victorinox) oraz narzędzia kieszonkowe EDC, takie jak otwieracze do butelek i łomiki. Moje cele na najbliższą przyszłość to wykonywanie większej ilości noży EDC, takich jak necki oraz foldery.

Instagram: @woro_knives

Uwaga na temat materiałów: Mosiądź jest metalem o mniejszej twardości niż tytan. Miedź jest materiałem o mniejszej twardości niż mosiądźi i materiałem o dużo mniejszej twardości niż tytan. Miedź i mosiądź, w odróżnieniu od sprężystego tytanu, odkształcają się w sposób plastyczny,dlatego nie nadają się do wykonywania narzędzi z funkcją podważania itp. Kolor miedzi i mosiądzu zmienia się z czasem w wyniku procesu patynowania.