OLEJEK PRUCIAK PROTECTOR GLIDE FOR HERMAN KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PRUCIAK
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (30 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 39,99 zł 32,51 zł

Olejek Pruciak Protector Glide For Herman to efekt kooperacji między dwoma renomowanymi producentami - Herman Knives i Pruciak Protector.
Jego unikalna formuła sprawia, że jest to jedyny na świecie olejek w 100% pochodzenia naturalnego, oferujący najwyższą jakość pielęgnacji dla najlepszych noży.
Nie tylko chroni przed osadami i korozją, ale także poprawia trwałość i płynność działania ruchomych części noży, w tym osi pivota, łożysk i detent ball. Wyróżnia się również na tle innych olejków swoim neutralnym zapachem.
Zapewnia długotrwałe działanie bez wysychania, a zintegrowana igła w opakowaniu zapewnia precyzyjne i wygodne dozowanie. Jako produkt oparty na naturalnych składnikach, jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Ten wyjątkowy olejek jest nie tylko najlepszym wyborem dla noży Herman, ale także świetnie sprawdzi się z innymi markami nie tylko noży, ale też innych Waszych narzędzi.

Dane techniczne:

Pojemność: 10 ml

Sygnowany przez Herman Knives.

Paweł Pruciak 

Miejscowość Pańki na Podlasiu (bo są jeszcze gdzieś)

 

Punce/logo stosuje od początku. 

 

 

Noże lubiłem już od najmłodszych lat, a systematycznie wzmacniał to mój Wujek. On sam może nie kolekcjonował ale miał ich dużo z tego moja jeszcze wtedy dziecięca pamięć mi mówi. Tak dziecięca bo pierwsze okazy dostałem od wujka już w wieku ok 7-8 lat i co jakiś czas prezentował kolejne.

 

"Zabawę w nożownika" zacząłem pod koniec kwietnia 2015 roku kiedy to "położyłem" pierwsze szlify. A mój pierwszy nóż "Borsuk" powstał w sierpniu tego samego roku i pracuje u kolegi myśliwego do dziś.

 

Zanim jednak zabrałem się do robienia noży, grubo ponad rok dużo czytałem i oglądałem. 

Forum knives.pl męczyłem praktycznie każdego dnia. A zaczęło się od filmów na YouTube i pierwszej inspiracji Pana Michała Sielickiego AK. Trollsky. (Którego miałem okazję poznać co było dla mnie wiadomo jak dużym przeżyciem).

Po jakimś czasie żona ganiła mnie, że znowu te noże. Po co to oglądam? Po co mi to? Że tracę tylko czas. (Obecnie mnie tylko wspiera w mojej pasji)

W między czasie powoli zbierałem materiały i narzędzia.  Gdy poczułem, że nadszedł ten moment aby zacząć działać.  Kupiłem szlifierkę znaną chyba wszystkim. Mała i szalona Dedra.

I tak to ruszyło. 

Powstawały kolejne noże, powstał mój najbardziej kojarzony ze mną projekt "Sultan" i pierwszy zlot forum knives.pl, który naładował mnie niesamowicie.

Kolejny zlot w 2016 roku przyniósł mi mój pierwszy prywatny duży sukces, a mianowicie projekt "Dream knife". Dzięki któremu razem z pomocą społeczności forum zebrałem sporą sumę na dom dziecka. W kolejnych latach jest kontynuowany i nabiera rozmachu.

Od tego roku zajmuje się już tylko nożami. Mimo krótkiego stażu nabrałem dużo doświadczenia i w trochę więcej niż rok zrobiłem ponad 100 noży. Obecnie przestalem liczyć.

 

Stale staram się wykorzystywać różne.  Lubię sprawdzać kolejne gatunki.

Dużo pracuję na K110 oraz coś na półka Elmax i M390. Jeśli chodzi o rękojeści uwielbiam drewno i poroże.

Każde drewno pachnie inaczej i po zapachu już mogę odróżnić poszczególne gatunki.

Lubię również G10 które np. do Sułtanow sam kleje w różne warianty kolorystyczne.

Micarta również jak klient chce.

 

W niedalekiej przyszłości pragnę podążyć również w stronę kowalstwa.