NÓŻ SURVIVALOWY MODERN PUKKO 1 X50CrMoV15 JESION ZA-PAS KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ZA-PAS
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (4 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 154,99 zł 126,01 zł

Mały, elegancki nożyk który sprosta każdemu zadaniu w terenie. Stylizowany na klasycznym fińskim kształcie. Nóż wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej X50CrMoV15 (1.4116) o twardości 57-59 HRC. Stal ta dzięki dodatku pierwiastków stopowych gwarantuje zwiększoną odporność na ścieranie. Ostrze wykończone satyną. Specjalnie stworzony do wszelkiego typu prac, idealny partner do rozpalenia ogniska przy użyciu krzesiwa.

Szlif płaski półpełny wraz z odpowiednio zahartowaną stalą o tej grubości sprawdza się idealnie w terenie. Nóż jest wytrzymały i jednocześnie zapewnia wysoką jakość cięcia.

Rękojeść wykonana została z drewna jesionowego o ciekawym usłojeniu, skręcona na śruby w srebrnym kolorze. Schowany w pochwie wykonanej z czarnej skóry bydlęcej, zdobionej obszyciami. Uszyta w Polsce, przez nasz zespół.

 

Dane techniczne

Ostrze: Stal narzędziowa węglowa X50CrMoV15,

grubość 3 mm (0.1181"), twardość 57-59 HRC

Powłoka/wykończenie ostrza: Satyna

Rękojeść: Jesion

Pochwa uszyta ręcznie z naturalnej skóry w kolorze czarnym. Zdobiona obszyciami i zanitowana srebrnymi nitami tak, aby pochwa miała elegancki wygląd i była trwała.

Waga: 100 g (3.53 oz.)

Długość całkowita: 190 mm (7.48")

Długość ostrza: 95 mm (3.74")

Szerokość ostrza: 24 mm (0.94")

Wszystko zaczęło się od majsterkowania w przydomowym garażu, po obejrzeniu filmu w internecie pt. "Jak zrobić Nóż" czy cos w tym stylu.. również chciałem spróbować swoich sił. Mowa tutaj o roku 2016, kiedy to wykonywałem swoje pierwsze noże (niektóre do tej pory nie ujrzały światła dziennego). I tak zaczęło się kręcić, jedno zamówienie, potem kolejne, jednym słowem - ciągły rozwój. Aż do dzisiaj, do dnia w którym zmuszony zostałem otworzyć sklep internetowy aby być w stanie zapanować nad zamówieniami. - Daniel, szef tej ferajny.

Oczywiście w tej chwili nie pracuję sam :)

Mamy tutaj też Janka - knifemaker'a i księgowego w jednym. Ciekawa sprawa, bo z jednych papierów uciekł w drugie (mowa tu o tych ściernych) :) Wyszlifuje, sklei, naostrzy jeśli trzeba. Ciągle ma nowe pomysły.

oraz Szymona - z nożami miał do czynienia od dawna ale sporadycznie, natomiast w naszej firmie jest elektryko-elektroniko-technologiem 

W ten sposób tworzymy mały zespół do pracy przy nożach :D