NÓŻ SURVIVALOWY EXPLORER 1 80CRV2 JESION ZAPAS KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ZA-PAS
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 184,99 zł 150,40 zł

Wytrzymałe i Uniwersalne Ostrze ze Stali 80CRV2
Nóż posiada wyprowadzone szlifem płaskim ostrze o roboczym profilu drop point niezwykle uniwersalne w użytkowaniu. Materiał ostrza to stal narzędziowa 80CrV2, stal węglowa która posiada w składzie dodatki stopowe takiej jak Mangan i Wanad, odpowiadają one za zwiększoną trudnościeralnosść.


Rękojeść z drewna
Okładziny rękojeści wykonane zostały z jesionu, drewna o ciekawym usłojeniu. Zabezpieczone zostały bezbarwnym olejem tungowym, jednym z najlepszych olejów do konserwacji drewna.

Pochwa - uszyta ręcznie z naturalnej skóry w kolorze czarnym. Zdobiona obszyciami i zanitowana srebrnymi nitami tak, aby pochwa miała elegancki wygląd i była trwała.

 

Dane techniczne

Ostrze: Stal narzędziowa węglowa 80CrV2,

grubość 3,2 mm (0.1260"), twardość 58-60 HRC

Powłoka/wykończenie ostrza: Satyna

Rękojeść: Jesion

Pochwa uszyta ręcznie z naturalnej skóry w kolorze czarnym. Zdobiona obszyciami i zanitowana srebrnymi nitami tak, aby pochwa miała elegancki wygląd i była trwała.

Waga: 150 g (5.29 oz.)

Długość całkowita: 246 mm (9.69")

Długość ostrza: 127 mm (5")

Szerokość ostrza: 31 mm (1.22")

Wszystko zaczęło się od majsterkowania w przydomowym garażu, po obejrzeniu filmu w internecie pt. "Jak zrobić Nóż" czy cos w tym stylu.. również chciałem spróbować swoich sił. Mowa tutaj o roku 2016, kiedy to wykonywałem swoje pierwsze noże (niektóre do tej pory nie ujrzały światła dziennego). I tak zaczęło się kręcić, jedno zamówienie, potem kolejne, jednym słowem - ciągły rozwój. Aż do dzisiaj, do dnia w którym zmuszony zostałem otworzyć sklep internetowy aby być w stanie zapanować nad zamówieniami. - Daniel, szef tej ferajny.

Oczywiście w tej chwili nie pracuję sam :)

Mamy tutaj też Janka - knifemaker'a i księgowego w jednym. Ciekawa sprawa, bo z jednych papierów uciekł w drugie (mowa tu o tych ściernych) :) Wyszlifuje, sklei, naostrzy jeśli trzeba. Ciągle ma nowe pomysły.

oraz Szymona - z nożami miał do czynienia od dawna ale sporadycznie, natomiast w naszej firmie jest elektryko-elektroniko-technologiem 

W ten sposób tworzymy mały zespół do pracy przy nożach :D