NÓŻ SKŁADANY FOLDER CORVUS #1 OF 33 RWL34 LESBAR

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: LESBAR KNIVES
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 13 990,00 zł 11 373,98 zł
  • Niedostępny

Dane techniczne

Ostrze: Stal nierdzewna proszkowa RWL34,

grubość 3,5 mm (0.1378"), twardość 60 HRC

Wykończenie ostrza: Ręcznie wykonana Satyna

Rękojeść: Tytan 4al-3mo-1v, Krystliczny Tytan, Granat Mozambicki na Pivocie

Backspacer: Tytan 4al-3mo-1v

Klips: 4al-3mo-1v

Blokada: 4al-3mo-1v

Wymienna wkładka blokująca w listku blokady z M390

System cermicznych łożysk kulkowych

Ceramiczny detent ball

Stop pin z węglika wolframu

Waga: 91 g (3.21 oz)

Długość całkowita: 214 mm (8.43")

Długość ostrza: 97 mm (3.82")

Długość po złożeniu: 122 mm (4.80")

Szerokość ostrza: 28 mm (1.10")

Marka LesBar Knives powstała w 2018 roku w Irpieniu (Ukraina) jako owoc współpracy dwóch artystów Oleh Lesuchevsky i Stan Baranovsky. Para przyjaciół zdecydowała się połączyć swoje wysiłki w tworzeniu wysokiej jakości noży składanych.

Oleh robi noże od 1993 roku. Kiedy miał 18 lat, jego ojczym postanowił wprowadzić go do rodzinnego biznesu. W tym okresie powstawały głównie noże myśliwskie o stałym ostrzu. Po ukończeniu Państwowego Uniwersytetu w Kijowie w 2005 r. próbował pracować jako ekonomista, ale po krótkim okresie wrócił do sklepu ojczyma, aby zostać pełnoetatowym knifemakerem. Pewnego dnia Oleh przybył do sklepu Stana, aby zamówić kilka srebrnych części do swojego nowego projektu i po zakończeniu prac nad tym projektem zaproponował współpracę w zakresie tworzenia  noży.

Stan jest jubilerem w trzecim pokoleniu. W wieku 6 lat zaczął uczyć się sztuki ręcznego graverowania. W wieku 13 lat rozpoczął  praktykę u  boku swojego ojca. Później ukończył miejscową szkołę, przeniósł się do USA,  Los Angeles, gdzie studiował projektowanie biżuterii i pracował jako konserwator zabytków. Mimo to ,zawsze chciał robić noże. „Lubię dobrą mechanikę. Zawsze starałem się wdrożyć zdobycze inżynierii w tworzenie nowoczesnej biżuterii.”

Po czterech latach wrócił do domu, do biznesu jubilerskiego, od czasu do czasu robił noże dla siebie i swoich przyjaciół. Po spotkaniu z Olehem postanowił porzucić biżuterię i skupił się na robieniu noży.

„Za każdym razem, gdy tworzymy nowy nóż, troszczę się o jego stronę wizualną, a Oleh dba o użyteczność i funkcjonalność. Noże postrzegam jako dzieła sztuki użytkowej. Dla Oleha są one narzędziami i bronią. Całkiem dobrze się uzupełniamy.”