NÓŻ NECK EDC SURVIVALOWY AKKAR D2 1 ZA-PAS KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ZA-PAS
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 279,99 zł 227,63 zł
  • Niedostępny

Miałeś kiedyś tak, że trzymając nóż, nie chciałeś wypuścić go z ręki? Taki właśnie jest Akkar. Projekt wykonany przez Artura Szutę pod szyldem "BOLT VISION", polskiego projektanta noży. 

Jest to nóż typu skeleton-neck, nie znajdziecie tu okładek na rękojeści.

Dzięki frezowanym otworom i krawędziom rękojeści oraz grzbietu nóż trzymany w ręce sprawia wrażenie bardzo opływowego kształtu.

Sam kształt noża został zaprojektowany w ten sposób, aby można było go pewnie trzymać opierając kciuk na grzbiecie ostrza.

Pochwa z Kydexu z uchwytem typu Tek-lok ze stali nierdzewnej.

 

Dane techniczne

Ostrze: Stal narzędziowa NC11LV D2,

grubość 3,6 mm (0.1417"), twardość 60-61 HRC

Wykończenie ostrza: Satyna

Rękojeść: Szkiełkowana stal narzędziowa NC11LV D2

Pochwa: Kydex

Waga: 46 g (1.62 oz.)

Długość całkowita: 173 mm (6.81")

Długość ostrza: 80 mm (3.15")

Szerokość ostrza: 20 mm (0.79")

Kąt ostrzenia: 20 stopni na stronę

Wszystko zaczęło się od majsterkowania w przydomowym garażu, po obejrzeniu filmu w internecie pt. "Jak zrobić Nóż" czy cos w tym stylu.. również chciałem spróbować swoich sił. Mowa tutaj o roku 2016, kiedy to wykonywałem swoje pierwsze noże (niektóre do tej pory nie ujrzały światła dziennego). I tak zaczęło się kręcić, jedno zamówienie, potem kolejne, jednym słowem - ciągły rozwój. Aż do dzisiaj, do dnia w którym zmuszony zostałem otworzyć sklep internetowy aby być w stanie zapanować nad zamówieniami. - Daniel, szef tej ferajny.

Oczywiście w tej chwili nie pracuję sam :)

Mamy tutaj też Janka - knifemaker'a i księgowego w jednym. Ciekawa sprawa, bo z jednych papierów uciekł w drugie (mowa tu o tych ściernych) :) Wyszlifuje, sklei, naostrzy jeśli trzeba. Ciągle ma nowe pomysły.

oraz Szymona - z nożami miał do czynienia od dawna ale sporadycznie, natomiast w naszej firmie jest elektryko-elektroniko-technologiem 

W ten sposób tworzymy mały zespół do pracy przy nożach :D