NÓŻ MYŚLIWSKI EDC EC95 2 NC11LV D2 G10 KYDEX ZA-PAS KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ZA-PAS
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (6 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 359,99 zł 292,67 zł

EC95 to pierwsza odsłona typowego noża myśliwskiego firmy ZA-PAS KNIVES, jednak z racji swoich wymiarów oraz materiałów użytych do produkcji, może on służyć zdecydowanie i do użytku codziennego. 

Szlif o pełnej wysokości zapewni komfort przy krojeniu, jak i przy struganiu.

Rękojeść została wykonana z odpornego na wodę G10 w kolorze czarnym. Pręgowaty kształt podkreśla dwie kwestie, na które chcieliśmy zwrócić tym modelem uwagę - niecodzienny, ale elegancki design idący w parze z pewnym chwytem. Rękojeść zaciśnięta została rurkami ze stali nierdzewnej 316L.

Pochwa jest wykonana z Kydexu i posiada nylonową żabkę pozwalającą nosić nóż niżej i wygodniej.

 

Dane techniczne

Ostrze: Stal narzędziowa NC11LV D2,

grubość 3,5 mm (0.1378"), twardość 60-61 HRC

Wykończenie ostrza: Satyna

Rękojeść: G10, Przelotki ze stali nierdzewnej 316L

Pochwa: Kydex + Żabka

Waga: 151 g (5.33 oz.)

Długość całkowita: 213 mm (8.39")

Długość ostrza: 99 mm (3.90")

Szerokość ostrza: 26 mm (1.02")

Kąt ostrzenia: 20 stopni na stronę 

Wszystko zaczęło się od majsterkowania w przydomowym garażu, po obejrzeniu filmu w internecie pt. "Jak zrobić Nóż" czy cos w tym stylu.. również chciałem spróbować swoich sił. Mowa tutaj o roku 2016, kiedy to wykonywałem swoje pierwsze noże (niektóre do tej pory nie ujrzały światła dziennego). I tak zaczęło się kręcić, jedno zamówienie, potem kolejne, jednym słowem - ciągły rozwój. Aż do dzisiaj, do dnia w którym zmuszony zostałem otworzyć sklep internetowy aby być w stanie zapanować nad zamówieniami. - Daniel, szef tej ferajny.

Oczywiście w tej chwili nie pracuję sam :)

Mamy tutaj też Janka - knifemaker'a i księgowego w jednym. Ciekawa sprawa, bo z jednych papierów uciekł w drugie (mowa tu o tych ściernych) :) Wyszlifuje, sklei, naostrzy jeśli trzeba. Ciągle ma nowe pomysły.

oraz Szymona - z nożami miał do czynienia od dawna ale sporadycznie, natomiast w naszej firmie jest elektryko-elektroniko-technologiem 

W ten sposób tworzymy mały zespół do pracy przy nożach :D