DUŻY EKSKLUZYWNY SZTYLET GALAHAD 1 WROAN KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: WROAN CUSTOM KNIVES
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • Data premiery:
  • 15-11-2023 11:00:00 (CST)
  • 15-11-2023 17:00:00 (GMT)
  • 15-11-2023 09:00:00 (PST)
  • 15-11-2023 18:00:00 (PL)
  • szt.
  • Cena brutto: 4 929,00 zł 4 007,32 zł

Witaj w świecie szlachetnych rycerzy! Przedstawiamy sztylet "Galahad" - hołd dla jednego z najdzielniejszych rycerzy Okrągłego Stołu z legend. Ten wyjątkowy sztylet łączy w sobie elegancję, tradycję i ducha heroicznych czynów.

Sztylet Galahad to nie tylko narzędzie, ale również symbol szlachetności i nieugiętej odwagi. Jego ostrze, wykonane z wysokiej jakości stali, zapewnia trwałość i precyzję, jednocześnie oddając hołd legendarnemu rycerzowi.

Rękojeść sztyletu jest utrzymana w prostocie, co podkreśla jego funkcjonalność oraz. To praktyczne narzędzie oraz elegancki element kolekcji dla miłośników historii arturiańskich.

Podkreśl swój szlachetny gust i pasję do historii o rycerstwie dzięki sztyletowi "Galahad". To więcej niż zwykłe ostrze - to dziedzictwo, które łączy nas z bohaterskimi czasami Króla Artura i jego świty. Odkryj swoją własną legendę z sztyletem Galahad już dziś!

 

 

Dane techniczne

Ostrze: Stal 80CrV2 grubość 5,9 mm (0.2323"), twardość 60-61 HRC

Powłoka/wykończenie ostrza: Ręcznie wykonana satyna

Rękojeść: postarzana stal, orzech amerykański i mosiężne piny

Pochwa: Skóra

Waga: 459 g (16.19 oz)

Długość całkowita: 452 mm (17.80")

Długość ostrza: 301 mm (11.85")

Szerokość ostrza: 34 mm (1.34")

Adam Wrociński, rocznik ’97, od urodzenia zamieszkały w Burzeninie.

 

Szeroko pojętym rzemiosłem interesowałem się od zawsze, mając dostęp do warsztatu, oswajanie z narzędziami zacząłem od najmłodszych lat. Wielu członków mojej rodziny zajmowało się różnego rodzaju rękodziełem, więc była to dla mnie bardzo naturalna forma spędzania czasu. Dziecięca fascynacja baśniami i średniowieczną wojskowością pchnęły mnie w kierunku łucznictwa tradycyjnego. Szybko odkryłem, że większą frajdę sprawia mi tworzenie nowych elementów ekwipunku niż używanie go. Mając jeszcze bardzo małą wiedzę o obróbce metali pewnego dnia, pod wpływem obejrzanego programu, postanowiłem zrobić nóż. Był to kawałek blachy od rynny z rękojeścią zrobioną z odpadków drewna i śrub, lecz zapoczątkował lawinę.

 

„Poważnym” knifemakingiem zająłem się na przełomie 2011/2012 roku, gdy na gwiazdkę dostałem od rodziców małą szlifierkę taśmową. Na niej doskonaliłem swoje umiejętności i w pełni poświęciłem się robieniu noży, a największą przyjemność sprawia mi tworzenie trudnych, skomplikowanych projektów, niekoniecznie bardzo użytkowych.

 

Ulubionym stylem są noże do walki, a zwłaszcza bowie, zarówno klasyczne coffin jak i bardziej nowoczesne, płynące formy. Nie ograniczam się jednak tylko do nich, staram się zachować świeżość i różnorodność prac. Jednym z najważniejszych aspektów rzemiosła jest dla mnie dobry projekt, o harmonijnych proporcjach i dynamicznych liniach. Preferuje proste materiały, jak stale węglowe, drewno czy miedź, które nie odwracają uwagi od formy noża.