Pomimo niepozornego wyglądu i wrażenia delikatności jest to pełnoprawne narzędzie. Jeśli będzie używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, będzie pracowało długo i przyniesie wiele korzyści.
Wielkość została tak dobrana, by można było przyczepić do kluczy i nosić zawsze przy sobie.
To narzędzie zostało wyprodukowane z wysokogatunkowej, nierdzewnej stali 420HC. Dodatkowo narzędzie zostało pokryte powłoką na bazie chromu w kolorze jasnobrązowym.
Wszystkie materiały, technologie, prace projektowe, producenci, pace związane z obróbką od początku do końca są zakupywane i wykonywane w Europie.
To nie jest produkt MADE IN CHINA.
Długość 67 mm
Grubość 2mm
Materiał - 420HC szlachetna stal nierdzewna
Twardość - powyżej 50 HRC
Wykończenie powierzchni - twarda powłoka na bazie chromu w kolorze jasnobrązowym.
Możliwe zastosowanie:
Narzędzia: 1/4', 3/8'
Otwieracz do piwa
Narzędzia typu Pocket Tools wykonywane przez Melontools.
Skąd się wzięły Pocket Tools od Melon Tools?
Moim hobby są noże, jak każdy facet lubię zabawki.
Dużo ludzi zna mnie jako internetowego MELONMELONa, stąd też nazwa marki i strony.
Dzięki posiadanemu wykształceniu (Inżynieria Materiałowa, Spawalnictwo), kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle ciężkim (Huta Częstochowa) radzę sobie dość dobrze ze stalą, jej obróbką, odpowiednim doborem do danego zastosowania.
W drugim kwartale 2012 roku znajomy z forum http://knives.pl poprosił mnie o zrobienie kluczy do srub: małych, mocnych, nietypowych.
Nie miałem wtedy aktywnego hobby, ponadto jak to z Polakiem bywa: „co ja nie zrobię?”, podjąłem się wykonania dla niego narzędzi.
W sumie to cała historia, później się już potoczyło.
Pierwsze kluczyki wyprodukowałem w 3 kwartale 2012 roku, działają do dziś.
Dalej jakoś poszło:
najpierw ładniejsze wykonanie,
gniazdo sześciokątne zostało zastąpione specjalnie zaprojektowanym gniazdem dwunastokątnym wielofunkcyjnym (obsługuje sześć typów łbów śrub)
otwieracz do piwa to najważniejsze narzędzie!,
łom do podważania,
ładniejsze wykończenie,
ładniejszy grawerunek,
stal nierdzewna,
wygląd narzędzia kojarzący się z danym przedmiotem (pistolet, samochód, itp…),
itd….
I tak się toczy do dziś.
W odróżnieniu od trendów w konkurencji, nie wykonuję narzędzi z aluminium, czy miękkiej blachy stalowej kwasoodpornej (Chiny), lub też z tytanu czy jego stopów (USA).
W moich małych narzędziach, stosuję specjalnie dobraną stal chromo-molibdenową (Cr-Mo) 40HM wielokrotnie obrabianą cieplnie, lub specjalnie obrobioną cieplnie nierdzewną stal 420HC, dzięki czemu moje narzędzia charakteryzują się:
- dużą wytrzymałością,
- niewielką wagą (narzędzia z stopów tytanu, musiałyby mieć grubość większą o 100-300% by mieć podobną wytrzymałość),
- dużą ciągliwością/udarnością - moje narzędzia po prostu nie pękają.
Narzędzia typu Pocket Tools wykonuję ze stali rdzewnej klasy 40HM i nierdzewnej klasy 420HC.
Stal 420HC jest stalą nierdzewną o zawartości węgla pow. 13%, zawartość węgla jest wystarczająca by hartować ją na duże wartości HRC (pow. 50HRC). Specjalnie dobrana obróbka cieplna, metody wytwarzania gwarantują dużą wytrzymałość, dużą ciągliwość (udarność), obie te cechy gwarantują długą żywotność narzędzia.
Własności wytrzymałościowe w obu stosowanych stalach są takie same, jednak stal nierdzewna oferuje większą odporność na korozję, narzędzia z niej są też po prostu ładniejsze…
Pocket Tools od Melontools to pełnoprawne narzędzia, wyposażone w otwory do przykręcania/odkręcania śrub od M2 do M8 (typowe śruby z łbem sześciokątnym od 4 do 15mm). Wytrzymałość stali jest wystarczająca by przykręcać śruby w klasie 8.8.
Narzędzia są wystarczająco wytrzymałe by można je było stosować do podważania (modele z końcówką łoma), wszystkie wzory mogą być noszone przy kluczach, niektóre mają specjalny klips do przenoszenia w kieszeni.
Stal użytą w moich narzędziach kupuję w Polsce (wyprodukowano ją w Unii Europejskiej, niestety huty polskie produkujące stal w odpowiednim gatunku i grubości zostały zamknięte), podwykonawcy to firmy Polskie, z Polskim kapitałem, płacące w Polsce podatki. Stosowane oringi są produkowane w Polsce, bity wkrętakowe niestety nie, nie udało się znaleźć Polskiego producenta, na dzień dzisiejszy stosuję niemieckie bity firmy Wiha.
Narzędzia są znakowane z wykorzystaniem technologii laserowej, znakowanie jest trwałe i widoczne nawet po latach użytkowania.