DUŻY NÓŻ SURVIVALOWY BUSHCRAFTOWY EXPENDABLE 7 NMV MICARTA CERAKOTE ZAPAS KNIVES

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ZA-PAS
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 479,99 zł 390,24 zł
  • Niedostępny

Duży nóż z przeznaczeniem czysto terenowym, nóż bushcraft'owy, survival'owy, taktyczny, nóż do lasu. Wykonany został ze stali węglowej NMV (O2) o grubości 4,5mm


Dla uzupełnienia, produkt jest całkowicie wykonywany w Polsce, nie korzystamy z żadnych usług, a materiały i półprodukty kupujemy od Polskich dostawców!


Ostrza zahartowane zostały na poziomie 58-59 HRC, tak, aby nóż był kompromisem między wysoką udarnością a dobrym trzymaniem ostrości

Rękojeść wykonana z laminatu jutowego (materiał syntetyczny) w kolorze brązowym, została wypiaskowana dla lepszego chwytu w dłoni. Zamocowana na śrubach w kolorze czarnym.

 


Ostrze pokryte jest farbą ceramiczną CERAKOTE z serii Elite, zabieg ten nadaje nożowi elegancki wygląd ale i odcina dopływ tlenu do stali - jednocześnie sprawiając, że jest odporna na warunki atmosferyczne. Farba przy mocnym użytkowaniu może się rysować a z czasem ścierać.


Do tego typu wykończenia polecamy zakupić Pruciak Protector dostępny w zakładce "Chroń Swój Nóż", dla ochrony ostrza przed warunkami atmosferycznymi.

 


Dane techniczne

Ostrze: Stal narzędziowa węglowa NMV O2,

grubość 4,4 mm (0.1732"), twardość 58-59 HRC

Powłoka/wykończenie ostrza: Cerakote

Rękojeść: Micarta

Pochwa wykonana z ABS'u została wyposażona w możliwość mocowania na 3 sposoby:
1. montaż do pasa
2. system PALS
3. montaż mocowania typu Tek-Lok

Waga: 259 g (9.14 oz.)

Długość całkowita: 281 mm (11.06")

Długość ostrza: 164 mm (6.46")

Szerokość ostrza: 35 mm (1.38")

Wszystko zaczęło się od majsterkowania w przydomowym garażu, po obejrzeniu filmu w internecie pt. "Jak zrobić Nóż" czy cos w tym stylu.. również chciałem spróbować swoich sił. Mowa tutaj o roku 2016, kiedy to wykonywałem swoje pierwsze noże (niektóre do tej pory nie ujrzały światła dziennego). I tak zaczęło się kręcić, jedno zamówienie, potem kolejne, jednym słowem - ciągły rozwój. Aż do dzisiaj, do dnia w którym zmuszony zostałem otworzyć sklep internetowy aby być w stanie zapanować nad zamówieniami. - Daniel, szef tej ferajny.

Oczywiście w tej chwili nie pracuję sam :)

Mamy tutaj też Janka - knifemaker'a i księgowego w jednym. Ciekawa sprawa, bo z jednych papierów uciekł w drugie (mowa tu o tych ściernych) :) Wyszlifuje, sklei, naostrzy jeśli trzeba. Ciągle ma nowe pomysły.

oraz Szymona - z nożami miał do czynienia od dawna ale sporadycznie, natomiast w naszej firmie jest elektryko-elektroniko-technologiem 

W ten sposób tworzymy mały zespół do pracy przy nożach :D