DUŻY NÓŻ KOLEKCJONERSKI ANCIENT ICEBREAKER MICHO

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: JANUSZ KOZOLUBSKI MICHO
 • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
  Czas realizacji: dostępny od ręki
 • Data premiery:
 • 21-03-2024 11:00:00 (CST)
 • 21-03-2024 16:00:00 (GMT)
 • 21-03-2024 09:00:00 (PST)
 • 21-03-2024 17:00:00 (PL)
 • szt.
 • Cena brutto: 8 999,00 zł 7 316,26 zł

Odkryj Ancient Icebreaker – arcydzieło sztuki kowalskiej, które jest nie tylko narzędziem, ale i bramą do dzikich, arktycznych przygód sprzed wieków. Jego ostrze, wykuwane z trzech pasów damastu mozaikowego, opowiada historię niezłomnej siły i piękna. Górna i dolna część z kręconego damastu tureckiego harmonizują się z centralnym pasem, w którym misternie uchwycono esencję lodowych kryształów, tworząc obraz skuty lodem krajobrazu Arktyki. Twardość 59 HRC ostrza nie tylko świadczy o jego niezwykłej wytrzymałości, ale i oddaje ducha trudnych wypraw polarnych.

Rękojeść noża, stworzona z prehistorycznego kła morsa, przenosi w czasy, kiedy pradawne stworzenia królowały nad ziemiami pokrytymi wiecznym śniegiem. Każda linia i zakręt kła opowiada o odległej przeszłości, nadając nożowi unikalny charakter i duszę. Garda, połączenie srebra i złota, symbolizuje splatanie dnia z nocą w polarnych krainach, oferując ochronę i odrobinę luksusu.

Ostrze otula pochwa ze skóry strusia, dodająca całości egzotycznego uroku. Ta nietuzinkowa skóra doskonale komplementuje majestatyczny charakter Ancient Icebreaker. Jest to nóż, który nie tylko jest narzędziem, ale i obiektem artystycznym, opowiadającym o dawnych podróżach i nieujarzmionym duchu odkrywców.

Ancient Icebreaker , stworzony przez mistrza kowalstwa Micha, to nie tylko wyjątkowy przedmiot kolekcjonerski, ale i symbol dzikich, nienaruszonych tajemnic Arktyki. Jego niezwykła historia i rzemieślnicza doskonałość sprawiają, że jest on klejnotem w koronie każdego kolekcjonera wysokiej klasy noży. To nie tylko kawałek historii, ale i świadek mitycznych opowieści o bohaterach, którzy odważnie stawiali czoła światu.

 

 

 

Dane techniczne

Ostrze: Damast mozaikowy skuwany z trzech pasów damastu (góra: damast turecki skręcany, środek: kryształki lodu, krawędź: damast turecki skręcany) kuty przez Greg Forge

grubość 5 mm (0.1969"), twardość 59 HRC

Rękojeść: Prehistoryczny kieł morsa

Garda: Stop srebra i złota

Pochwa: Skóra strusia

Waga: 408 g (14.39 oz.)

Długość całkowita: 310 mm (12.20")

Długość ostrza: 184 mm (7.24")

Szerokość ostrza: 35 mm (1.38")

Janusz Kozolubski „ MICHO” urodzony w 1967, skorpion. Noże robi od 25 lat. Członek  Deutsche Messermacher Gilde (http://www.deutsche-messermacher-gilde.de). Ulubiony styl, fantasy i fighter. Żyje w zachodnich Niemczech. Przełom w jego pracach nastąpił, gdy miał okazję  jakiś czas przyglądać się pracy mistrza knifemaking'u, Dietmara F. Kressler'a,  w jego warsztacie, w zamku Odelzhausen. Noże wyłącznie , One of a Kind