DUŻY EKSKLUZYWNY NÓŻ TAKTYCZNY AERITH 1 WROAN

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: WROAN CUSTOM KNIVES
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 4 199,00 zł 3 413,82 zł

Dane techniczne

Ostrze: Stal 80CrV2 grubość 4,8 mm (0.1890"), Podwójna Krawędź Tnąca

Powłoka/wykończenie ostrza: Satyna

Rękojeść: Drewno Palisander, Postarzana Miękka Stal, Mosiądz

Pochwa: Skórzana

Waga: 470 g (16.58 oz)

Długość całkowita: 450 mm (17.72")

Długość ostrza: 300 mm (11.81")

Szerokość ostrza: 49 mm (1.93")

Adam Wrociński, rocznik ’97, od urodzenia zamieszkały w Burzeninie.

 

Szeroko pojętym rzemiosłem interesowałem się od zawsze, mając dostęp do warsztatu, oswajanie z narzędziami zacząłem od najmłodszych lat. Wielu członków mojej rodziny zajmowało się różnego rodzaju rękodziełem, więc była to dla mnie bardzo naturalna forma spędzania czasu. Dziecięca fascynacja baśniami i średniowieczną wojskowością pchnęły mnie w kierunku łucznictwa tradycyjnego. Szybko odkryłem, że większą frajdę sprawia mi tworzenie nowych elementów ekwipunku niż używanie go. Mając jeszcze bardzo małą wiedzę o obróbce metali pewnego dnia, pod wpływem obejrzanego programu, postanowiłem zrobić nóż. Był to kawałek blachy od rynny z rękojeścią zrobioną z odpadków drewna i śrub, lecz zapoczątkował lawinę.

 

„Poważnym” knifemakingiem zająłem się na przełomie 2011/2012 roku, gdy na gwiazdkę dostałem od rodziców małą szlifierkę taśmową. Na niej doskonaliłem swoje umiejętności i w pełni poświęciłem się robieniu noży, a największą przyjemność sprawia mi tworzenie trudnych, skomplikowanych projektów, niekoniecznie bardzo użytkowych.

 

Ulubionym stylem są noże do walki, a zwłaszcza bowie, zarówno klasyczne coffin jak i bardziej nowoczesne, płynące formy. Nie ograniczam się jednak tylko do nich, staram się zachować świeżość i różnorodność prac. Jednym z najważniejszych aspektów rzemiosła jest dla mnie dobry projekt, o harmonijnych proporcjach i dynamicznych liniach. Preferuje proste materiały, jak stale węglowe, drewno czy miedź, które nie odwracają uwagi od formy noża.