Z dumą przedstawiamy Sting 544 "Dandelion & Mantis", dzieło nie tylko rzemieślniczej precyzji, ale także głębokiej artystycznej refleksji. Stworzony przez mistrzów rzemiosła z Herman Knives, wzbogacony o przepiękny grawerunek autorstwa Malby, ten nóż redefiniuje tradycyjne pojęcie narzędzia, stając się mostem łączącym sztukę z funkcjonalnością.
Inspiracją dla Malby, która ręcznie wykonała grawerunki na tytanowych elementach noża, była flora i fauna doliny Jasiołki. Artystka przelała swoje naukowe zainteresowania i osobiste doświadczenia w motywy mniszka lekarskiego i modliszki, które są nie tylko estetycznym ozdobnikiem, ale przede wszystkim narracją o nieuchronności zmian i przemijaniu. Każda linia, każde wygięcie na tym nożu, ma swoją historię i głębsze znaczenie, które rezonuje z cyklicznością natury.
Ostrze tego wyjątkowego noża, wykonane z proszkowego damastu nierdzewnego Damasteel Vinland™, osiąga twardość na poziomie 62 HRC, co nie tylko świadczy o jego niezawodności, ale także pozwala cieszyć się nieporównywalnymi właściwościami tnącymi. Polerowane wykończenie i skomplikowany wzór damastu dodatkowo podkreślają unikatowy charakter tego dzieła.
Niech każdy, kto weźmie do ręki Sting 544 "Dandelion & Mantis", poczuje nie tylko doskonałe wyważenie i ergonomiczny design, ale przede wszystkim artystyczną duszę, którą nasi rzemieślnicy i Malba zdołali w nim uchwycić. Ten nóż, to więcej niż użyteczny przedmiot – to połączenie pasji, sztuki i rzemiosła, które razem tworzą coś wyjątkowo inspirującego.
Ten niezwykły nóż, jest nie tylko doskonałym narzędziem, ale również obiektem, który z pewnością wzbogaci każdą kolekcję, dodając jej głębi oraz unikalnego, artystycznego wyrazu.
Dane techniczne
Ostrze: Damast nierdzewny proszkowy, wzór Damasteel Vinland™,
grubość 3,0 mm (0.1181"), twardość 62 HRC
Wykończenie ostrza: Polerowane
Rękojeść: Tytan Grade 5 ( Grawerowany )
Backspacer: Tytan Grade 5 ( Grawerowany )
Klips: Tytan Grade 5 ( Grawerowany )
Blokada: Tytan Grade 5
System ceramicznych łożysk kulkowych wykonywany ręcznie przez Hermana
Nowe ulepszone łożysko.
Dodatkowe nowe podkładki z węglika spiekanego w łożyskach o twardości 1700 HV (ok. 90 HRC)
specjalne materiały oraz proces obróbki podkładek zapewnią każdemu nożowi długowieczność.
Ceramiczny detent ball
Węglik wolframu na blokadzie
Stop pin z węglika wolframu
Customowy nowy pivot produkowany w 100% przez Herman Knives TORX T20, nowy gwint, większa średnica i mniejszy skok, umożliwiają łatwiejszą regulację noża, wraz z dedykowanym śrubokrętem ze stali nierdzewnej produkowanym przez Herman Knives.
Nowe oryginalne drewniane pudełko wraz ze ściereczką oraz olejkiem Pruciak Protector Glide for Herman.
Waga: 110 g (3.88 oz.)
Długość całkowita: 197 mm (7.76 ")
Długość ostrza: 83 mm (3.27 ")
Długość po złożeniu: 114 mm (4.49 ")
Szerokość ostrza: 27 mm (1.06 ")
Nazywam się Bartosz Herman. Zajmuję się ręcznym robieniem noży według własnych projektów oraz na indywidualne zamówienie. Staram się by każdy z nich był wyjątkowy i wygodny w użytkowaniu, a także cieszył oko właściciela.
Chcę cały czas rozwijać moje umiejętności tak, by moje wyroby były coraz lepsze.
Zapraszam do oglądania efektów mojej pracy.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie